7.4 C

Sporting Vaslui, învinsã fãrã drept de apel de Miroslava

MODESTI… Sporting Juniorul Vaslui nu a avut nicio sansã sâmbãtã dupã-amiazã, în deplasare, pe terenul Stiintei Miroslava. Iesenii s-au impus usor, scor 4-1 (2-0). Golul Vasluiului a fost reusit de mijlocasul Alex Codreanu.

Sporting Vaslui a fost învinsã categoric, scor 1-4, de Stiinta Miroslava, în penultima etapã a Ligii 3, Seria 1. La o sãptãmânã distantã dupã esecul cu Foresta Suceava (0-1), echipa antrenatã de Cornel Cracea si Costinel Botez a oferit un joc modest împotriva unei formatii care tocmai a ratat calificarea la barajul de promovare în Liga 3. Gazdele au deschis scorul în minutul 22, prin Vlãdut Mocanu, pentru ca în minutul 39, Cosmin Nemtanu sã ducã scorul la 2-0. Dupã pauzã, Alex Codreanu (65) reduce din diferentã, dar Nemtanu (76) si Asãvoaei (82) stabilesc scorul final, 4-1. În urma acestui rezultat, Vasluiul rãmâne cu 20 de puncte si coboarã pe locul 8 în clasament, dupã ce Dante Botosani s-au impus cu 1-0 la Fãlticeni. În ultima etapã, Sporting Vaslui va juca, acasã, cu Ceahlãul Piatra-Neamt. Partida se va disputa vineri, 30 aprilie, ora 15.00.