17.9 C

Sporting Vaslui, neputincioasã cu Foresta Suceava

DEZAMÃGITOR… Echipa antrenatã de Costel Ilie avea nevoie de un rezultat pozitiv pe terenul Forestei Suceava, pentru a spera în continuare la calificarea în play-off-ul Ligii 3. Însã, fotbalistii vasluieni au chinuit fotbalul si s-au vãzut învinsi cu scorul de 2-1.

Sporting Juniorul Vaslui a început meciul foarte slab, iar gazdele au deschis scorul în minutul 2, prin Odoh Chika, dupã o aruncare de la margine. Vlãdut Mocanu a restabilit egalitatea în minutul 34, cu un sut plasat de la marginea careului, însã acelasi Odoh Chika (min. 39) a profitat de neatentia fundasilor vasluieni si a stabilit scorul pauzei, 2-1. Ofensiva Vasluiului a somat în repriza secundã, jucãtorii lui Costel Ilie nereusind sã tragã niciun sut pe poartã. O reprizã secundã în care jucãtorii Vasluiului n-au arãtat nimic, nici dorintã, nici determinare! S-a terminat 2-1 pentru Foresta, iar Sporting îsi ia adio de la calificarea în play-off si va trebui sã fie atentã pentru a nu avea probleme cu retrogradarea. Dupã 13 etape, Vasluiul se aflã pe locul 8, cu 13 puncte, cu un singur punct peste CSM Bacãu, formatie aflatã pe locul 9, retrogradabil. Sâmbãtã, 27 noiembrie, de la ora 14:00, Sporting va juca, acasã, cu ACS Husana Husi.