13.4 C

TOT MAI DEPARTE DE OBIECTIV

Liga a IV-a, play-off

DEZAMÃGIRE… Foresta Zorleni a cam iesit din lupta pentru titlu odatã cu înfrângerea suferitã la Husi. Cu trei etape înainte de finalul campionatului, elevii lui Ciutã sunt la cinci puncte de primul loc si asteaptã pasul gresit al rivalilor de la Husi pentru a mai spera.

Foresta Zorleni a pierdut derby-ul de la Husi (2-1) si e la cinci puncte de primul loc, cu trei etape înainte de finalul sezonului. Echipa lui Ciutã se poate considera nedreptãtitã de soartã, dupã ce în prima reprizã a meciului cu FCM Husi a ratat câteva ocazii mari prin care se putea desprinde la o diferentã mai mare pe tabelã. Mai mult, la 1-0, Foresta putea sã facã 2-0, însã mingea trimisã de atacantul Zorleniului a lovit bara. Dupã pauzã, Husul a întors jocul, iar Zorleniul e aproape iesitã din calculele pentru câstigarea campionatului. Iulian Ciutã, cel care se ocupã de echipa din Zorleni e dezamãgit de rezultat si de faptul cã echipa sa e departe de titlu. Acesta mai spune cã nu are de ce sã fie supãrat pe jucãtori, pentru cã acestia nu atât au putut în meciul de duminicã. “Nu am avut nici noroc. Am avut o primã reprizã bunã în care puteam înscrie mai multe goluri si altfel se juca în partea a doua. Am ratat, iar asta ne-a costat. Nu sunt supãrat pe jucãtori, pentru cã ei atât au putut. Sperante mai sunt, însã e greu de crezut cã se vor încurca în urmãtoarele douã jocuri, mai ales cã vor juca la Husi”, a declarat Iulian Ciutã. Mâine, de la ora 18.00 are loc etapa a IV-a a play-off-ului Ligii a IV-a, prima a returului. Foresta Zorleni se deplaseazã la Suletea, în vreme ce FCM Husi joacã, pe teren propriu cu Juventus Fãlciu.