7 C

„Trofeul Select” – Bârlad, editia a II-a

TURNEU… Au început înscrierile pentru cea de-a doua editie a turneului de fotbal „Trofeul Select” – Bârlad. Editia din acest an va fi structuratã pe pe douã categorii: Open (fãrã limitã de vârstã) si 35Â (doar jucãtori peste 35 de ani). Meciurile se vor desfãsura pe stadionul „Municipal”, fost FEPA, din Bârlad.

În perioada 27-29 mai, la Bârlad, se va desfãsura editia a II-a a „Trofeului Select”, competitie de fotbal pe teren redus. Înscrierile se pot face pe pagina de facebook a ACS Select Bârlad sau la numerele de telefon: 0745.868.370 si 0752.290.137. Taxa de înscriere este de 400 de lei de echipã. Numãrul maxim de jucãtori de pe foaia de joc este de 14, iar sistemul de joc va fi 6 plus 1. Jocurile din faza grupelor vor avea durata de 20 de minute (2 reprize a câte 10 minute), iar cele din fazele eliminatorii 30 de minute (2 reprize a câte 15 minute). Dacã un meci se terminã la egalitate, se vor executa direct lovituri de departajare (câte 3 de fiecare echipã), câstigãtoarea urmând sã primeascã douã puncte, iar învinsa unul singur. Schimbãrile se vor face nelimitat, doar pe la mijlocul terenului si cu acordul arbitrului. Lovitura de aut se executã cu piciorul, de pe linia de aut sau din afara terenului. „Trofeul Select” este organizat de ACS Select Bârlad, cu sprijinul Primãriei si Consiliului Local Bârlad.