10.7 C

LIGA 3 | Ultimul meci pe teren propriu pentru rapidiști

SPERANȚE… Fotbaliștii Brodocului au ocazia de a se revanșa în fața celor de la Dante Botoșani, după înfrângerea suferită în tur. “Alb-vișinii” speră la un rezultat pozitiv în ultimul meci de pe teren propriu în 2022.

DORINȚĂ… Pentru Rapid Brodoc urmează un nou meci dificil în Liga 3, pe teren propriu, cu CS Dante Botoșani. Trupa pregătită de Adi Racoviță caută a patra victorie a sezonului, dar sunt și cu gândul la revanșă, după înfrângerea suferită în tur (2-4), cu două goluri marcate în prelungirile partidei.

Partida dintre Rapid Brodoc și CS Dante Botoșani se joacă sâmbătă, de la ora 14:00, pe stadionul “Municipal” din Vaslui. Înaintea acestui joc, rapidiștii se află pe locul 8, cu 10 puncte, în timp ce botoșănenii sunt pe 5, cu 20 de puncte. În partida tur, disputată la Bucecea, Dante s-a impus cu scorul de 4-2, cu două goluri marcate în prelungirile partidei, dar și cu multe erori de arbitraj, toate în favoarea botoșănenilor. Rapid Brodoc are moralul ridicat după victoria din etapa trecută de la Miercurea Ciuc, 2-0 cu Csikszereda 2, și speră să obțină un nou rezultat pozitiv. După meciul cu Dante, “alb-vișinii” vor mai disputa un singur meci în acest an, în deplasare, cu Viitorul Darabani, într-un meci contând pentru etapa a 15-a a Ligii 3. Ultimele trei etape din returul sezonului regulat se vor disputa în luna martie, urmând ca primele patru clasate să acceadă în play-off, iar formațiile de pe locurile 5-10 se vor lupta pentru evitarea retrogradării în play-out.