10 C

UN NOU ESEC LA SCOR

Foresta Suceava – Sporting Juniorul Vaslui     4-0 (0-0)

DEZAMÃGITOR… Reprizã secundã de cosmar pentru Sporting Juniorul Vaslui la Suceava. Elevii lui Cornel Cracea au primit patru goluri în mai putin de 30 de minute si înregistreazã un nou esec la scor, 0-4!

Sporting Juniorul Vaslui nu a reusit sã treacã peste esecul cu Miroslava (0-6) si a suferit o nouã înfrângere la scor, 0-4 pe terenul Forestei Suceava. Sucevenii au dominat autoritar prima reprizã, în timp ce Vasluiul a stat mai mult la cutie, pãrând sã astepte un eventual contraatac. Prima mare ocazie a apartinut gazdelor, dar portarul Ailenei (min. 12) a avut o interventie precisã dupã ce atacantul sucevean a trimis cu capul spre poartã. Foresta a continuat sã preseze, iar ocaziile la poarta Vasluiului au apãrut din nou. În minutul 20, sucevenii primesc o loviturã de pedeapsã, la o dublã interventie a fundasilor vasluieni. Însã, portarul Ailenei a fost imperial si a ghicit coltul, apãrând penalty-ul executat de cãpitanul Drugã. Au urmat câteva minute de joc la mijlocul terenului, întrerupte de o actiune bunã a Vasluiului. Vali Hagiu scapã pe partea stângã si trimite la coltul scurt, dar portarul respinge în corner. Vasluienii executã bine cornerul, iar mijlocasul Onut trimite putin pe lângã poarta adversã. În repriza secundã, defensiva Vasluiului a fost taxatã la prima eroare, iar Filip a înscris din trei metri, 1-0. În partea secundã, Vasluiul nu si-a creat nicio ocazie importantã de gol, sucevenii reusind sã mai înscrie de trei ori, primele douã reusite fiind vehement contestate de vasluieni.