8 C
27-apr.-2024

Victorie de serviciu

CSM Pascani – Sporting Vaslui 0-4

LA PAS… Sporting Juniorul Vaslui n-a avut în niciun moment emotii în partida de la Pascani din etapa a 15-a a Ligii 3, Seria 1. „Galben-verzii” au trecut, la pas, scor 4-0, si scapã de grijile meciurilor de baraj. Golurile Vasluiului au fost reusite de M. Andrei, Oblesniuc, Hagiu si Gherase.

Vasluiul si-a respectat statutul de favoritã si a surclasat-o pe CSM Pascani cu scorul de 4-0. Rãmasã fãrã antrenor, echipa a fost condusã de pe bancã de trio-ul Costinel Botez, Mihai Tãtaru si Cristi Naciu. Cu o organizare bunã de joc, meciul a început perfect pentru vasluieni, Mihai Andrei reusind sã deschidã scorul în minutul 8. „Galben-verzii” au pus presiune constant pe adversar, si-au creat ocazii, iar în minutul 28 au marcat pentru 2-0, prin Iustin Oblesniuc. Douã minute mai târziu, Valentin Hagiu duce scorul la 3-0, iar soarta meciului a fost decisã în 30 de minute. În partea secundã, Vasluiul a dominat, a avut o posesie superioarã, si a mai reusit sã înscrie o datã, prin vârful Leonid Gherase, în minutul 52. S-a terminat 4-0, iar Vasluiul scapã de grijile meciurilor de baraj. În etapa urmãtoare, Sporting primeste vizita liderului, Foresta Suceava.