10.7 C

Victorie importantã pentru Flacãra

Liga 4

SUCCES… Flacãra Muntenii de Sus a învins cu 1-0 pe Comstar Vaslui în meciul restant din etapa a II-a a Ligii 4. Meciul disputat la Vaslui, pe terenul de lângã strand, a fost decis de golul marcat de Gabriel Cosovãt, în minutul 61.

Dacã în prima reprizã jocul a fost unul destul de echilibrat si cu ocazii la ambele porti, în partea secundã, dupã golul marcat de Cosovãt, Comstar a presat tot timpul si a cãutat golul egalizator, în vreme ce “muntenarii” s-au multumit sã se apere. Meciul a fost unul încrâncenat, arbitrul partidei acordând trei cartonase rosii, unul gazdelor si douã celor de la Flacãra. Pe final, “muntenarii” au tras de timp cât au putut, iar meciul s-a încheiat cu scorul de 1-0. Dupã trei etape, Flacãra se aflã pe locul 5, cu 6 puncte, în timp ce vasluienii sunt pe 3, tot cu 6 puncte, dar cu un golaveraj mai bun. În etapa a IV-a a Ligii 4, programatã sâmbãtã, de la ora 16:00, Flacãra se va deplasa la Vãleni, pentru derby-ul cu Viitorul, în timp ce Comstar Vaslui primeste vizita celor de la FC 2007 Gârceni. Liderul la zi, Rapid Brodoc, întâlneste, acasã, pe Juniorul Bârlad, iar Victoria Muntenii de Jos înfruntã Viitorul Vetrisoaia. FC Vulturesti vrea sã îsi continue sirul victoriilor si în partida de la Cretesti, iar Vitis Suletea vrea sã obtinã primul succes stagional în fata celor de la CSO Negresti.