9.4 C
27-apr.-2024

Victorie în ultima secundã

CU EMOTII… CSM Vaslui a câstigat dramatic meciul de pe teren propriu cu CSU Suceava, scor 26-25 (11-11), cu un gol reusit în ultima secundã. Florin Acatrinei a fost eroul Vasluiului, înscriind 11 goluri, cel mai important fiind cel din ultima secundã a meciului. În pofida victoriei, vasluienii rãmân pe loc de baraj, pe 11, cu 6 puncte.

CSM Vaslui si CSU Suceava au oferit o primã reprizã echilibratã, în care s-a mers cap la cap: 3-3 (min. 8), 7-7 (min. 18) si 11-11 dupã primele 30 de minute de joc. Dupã pauzã, echipa lui Bogdan Pralea a apãsat pe pedalã si în minutul 44 avea un avans de 4 goluri, 20-16. Însã, sucevenii au marcat trei goluri consecutive si au revenit în meci, 22-22. Suceava a marcat pentru 25-25, apoi Florin Acatrinei a înscris golul victoriei, la ultima fazã a meciului, 26-25. Pentru CSM Vaslui au marcat: Florin Acatrinei (11 goluri), Maxim Oancea (4), Rares Pãunicã (4), Vladyslav KobzîI (3), Bogdan Cîrchea (2), Dragos Soare (1) si Gabriel Cumpãnici (1). În clasament, CSM Vaslui se aflã pe locul 11, cu 6 puncte, la egalitate cu alte patru formatii, dar cu un golaveraj la slab. Runda urmãtoare, handbalistii vasluieni vor juca tot pe teren propriu, cu CSM Constanta, sâmbãtã, 1 octombrie.