21.5 C
07-mai-2024

Sporting Bârlad, optiune serioasã pentru evitarea barajului

Vitis Suletea – Sporting Bârlad      2-3 (2-1)

SPECTACOL… Sporting Bârlad a câstigat cu 3-2 (1-2) la Suletea, în mansa tur a finalei play-out-ului Ligii 4 si a luat o optiune serioasã privind evitarea barajului de mentinere/promovare în Liga 4. Mansa retur se joacã sâmbãtã, 15 iunie.

Meci spectaculos între Vitis Suletea si Sporting Bârlad, în turul finalei din play-out-ul Ligii 4. Gazdele au început perfect meciul si conduceau cu 2-0 dupã primele 20 de minute de joc, marcatori Frunzã si Zugravu. Însã, Sporting Bârlad a reactionat ca o echipã mare si a reusit sã întoarcã rezultatul dupã pauzã. Galitã (2) si Delianu si-au trecut numele pe lista marcatorilor, iar Bârladul este foarte aproape de a evita meciul de baraj pentru mentinerea/promovarea în Liga 4. Returul se joacã pe stadionul “FEPA” din Bârlad, sâmbãtã, 15 iunie, de la ora 17.30. Echipa care va pierde aceastã dublã mansã va întâlni echipa clasatã pe locul trei în clasamentul Ligii 5. În cele douã grupe din play-off-ul Ligii 5, Viitorul Vetrisoaia si Victoria Muntenii de Jos au cele mai mari sanse de a ajunge la baraj.