13.7 C
28-apr.-2024

FCM Husi, eliminatã în sferturi

Cupa României / Detinãtoarea trofeului pãrãseste competitia

ELIMINATÃ… FCM Husi nu are solutii atunci când îi lipsesc titularii si pãrãseste Cupa României – faza judeteanã dupã ce a pierdut la Murgeni, 0-2. Oficialii echipei din Husi si-au menajat mai multi jucãtori în vederea jocurilor din play-off-ul Ligii a IV-a.

Detinãtoarea trofeului, FCM Husi a fost eliminatã în sferturile Cupei României – faza judeteanã de Flacãra Murgeni, scor 0-2. Husenii au deplasat la Murgeni o echipã formatã din mai multi jucãtori care au evoluat mai putin în aceastã editie de campionat. Se pare cã FCM-ul si-a menajat unii jucãtori pentru viitoarele meciuri din play-off, fiind neinteresati de cupã. De partea cealaltã, Flacãra a folosit cea mai formulã, iar atacantul Tãnase si-a fãcut din nou datoria, marcând cele douã goluri ale gazdelor. Dupã aceastã victorie, Flacãra poate accede direct în finalã, dacã are noroc la tragerea la sorti, tinând cont cã nu se va disputa decât o singurã semifinalã. În derby-ul de la Zãpodeni, “satelitul” Vasluiului a pierdut în fata liderului, FC Gârceni, 0-2, golurile oaspetilor fiind înscrise de Moraru si Ilisanu. Ultima partidã s-a disputat la Perieni, Multim primind vizita celor de la Vitis Suletea. Bãietii lui Ghenghea au învins cu 3-2, dupã ce la pauzã conduceau cu 3-0. Chiar dacã jucãtorii sãi s-a impus fãrã probleme, presedintele oaspetilor, Gigel Ghenghea s-a arãtat nemultumit de comportamentul suporterilor din Perieni, care au “pãlmuit” atât jucãtorii sãi, dar si arbitrii. “E o victorie importantã. Noi mergem si jucãm fotbal. Cei de aici parcã sunt din altã lume, au sãrit la bãtaie si la arbitri si la jucãtorii mei”, a spus Gigel Ghenghea.