14.5 C
29-apr.-2024

Rapid Brodoc a cedat în amicalul cu CSM Adjud

ÎNVINȘI… Rapid Brodoc a bifat penultimul amical al iernii. “Alb-vișinii” au pierdut fără drept de apel meciul cu CSM Adjud 1946 (Liga 4 Vrancea), scor 0-3 (0-1). Partida s-a disputat pe stadionul “Municipal” din Adjud.

Eșec pentru Rapid Brodoc în penultimul amical al iernii. Trupa pregătită de Romică Dorin a cedat pe terenul celor de la CSM Adjud 1946 (0-3), formație aflată în lupta pentru câștigarea Ligii 4 Vrancea. Gazdele au deblocat tabela în prima repriză, prin Vasile Padovei, pentru ca în repriza secundă să mai puncteze de două ori. Prestația Brodocului de la acest amical a fost cu suișuri și coborâșuri, atacanții nereușind să profite de ocaziile create. Antrenorul Romică Dorin a rulat tot lotul avut la dispoziție, format în mare parte de jucători sub 20 de ani. Până la startul sezonului de primăvară, Rapidul va mai disputa o partidă de verificare, în deplasare, sâmbătă, 2 martie, cu CSM Pașcani, liderul Ligii 4 Iași. În prima etapă din 2024, Rapid Brodoc joacă, acasă, cu Șomuz Fălticeni, pe 9 martie.