11.5 C
28-apr.-2024

Vasluienii îsi fac calcule pentru calificare

Duminicã, pe terenul din incinta bazei sportive a Liceului cu Program Sportiv, echipele de juniori A si B ale FC Vaslui au obtinut douã victorii extrem de importante în cursa pentru calificarea în play-off, în fata celor de la CSM Focsani. Juniorii A pregãtiti de Gabi Iordache au învins cu 3-0 (1-0), datoritã golurilor marcate de Baban, Pãlãdutã si Sârbu, în timp ce bãietii lui Liviu Bãlãutã au câstigat cu 2-1, dupã ce la pauzã erau condusi cu 1-0 si evoluau în zece oameni. Sluser, în minutul 60 si Sopu (78) au întors rezultatul si sperã în continuare la calificare. Cu trei etape înainte de finalul turului, juniorii A au 27 de puncte, în timp ce juniorii B au adunat 25. În etapa viitoare, cele douã echipe se vor deplasa la Piatra-Neamt, pentru jocurile cu ACS Ceahlãul 05, meciuri care vor avea loc duminicã, 13 noiembrie.