10.7 C
20-mai-2024

Atletico Vaslui a cãzut pe locul 11 în clasamentul ligii a III-a

Atletico Vaslui a înregistrat a 13-a înfrângere în acest sezon, pe terenul celor de la Metalosport Galati, si a cãzut pe locul 11 în clasamentul seriei I a ligii a III-a.

Având ca obiectiv în aceste ultime etape doar prezenta pe terenul de joc, echipa vasluianã nu a avut nicio sansã în deplasarea de la Galati, unde a fost învinsã cu scorul de 4-0. Gazdele au deschis scorul în minutul 15, prin Constantinescu, aceasta fiind si singura reusitã a primei reprize. Juniorii Vasluiului n-au avut prospetime la revenirea de la vestiare, lucru taxat de gãlãteni, care în minutul 47 s-au desprins la douã goluri. În minutul 52, Metalosport face 3-0, prin reusita mijlocasului Chiriac. Partida se terminã 4-0 pentru gruparea de la malul Dunãrii, care a mai înscris odatã, în minutul 89. În urma acestui rezultat, vasluienii au picat pe locul 11 în clasamentul seriei I a ligii a III-a, locul lor fiind luat chiar de adversara de sâmbãtã. Pentru Atletico Vaslui urmeazã ultimul meci pe teren propriu din acest sezon, cu Avântul Valea Mãrului, programat vineri, cu începere de la ora 18:00.