12.7 C
10-mai-2024

Esec usturãtor pentru Sporting Vaslui

Poli Iasi – Sporting Vaslui     6-1 (2-1)

LECTIE DE FOTBAL… Sporting Juniorul Vaslui, înfrângere severã în amicalul cu Politehnica Iasi. Pustii vasluieni au fost învinsi cu scorul de 6-1 (2-1), dupã o partidã controlatã de ieseni.

Trupa lui Cornel Cracea a rezistat doar o reprizã în fata iesenilor, scorul la pauzã fiind de 2-1. Golul Vasluiului a fost reusit de Denis Andrei. În repriza secundã, lipsa de experientã din lotul echipei vasluiene, compusã în mare parte din juniori, a înclinat balanta în favoarea echipei din prima ligã. Partida s-a disputat miercuri seara pe stadionul “Emil Alexandrescu” din Iasi. În jocul de miercuri, “galben-verzii” au meritul cã au reusit sã reziste o reprizã în fieful iesenilor, la pauzã scorul fiind de 2-1 pentru echipa lui Mihai Teja. În urmãtorul joc, Sporting Juniorul Vaslui va întâlni CSM Vaslui, în derby-ul orasului, într-un meci contând pentru turul II al Cupei României – faza judeteanã.