25.4 C
22-mai-2024

Etapa rãsturnãrilor de scor

Liga 4

UIMITOR… Clubul Sportiv Orãsenesc Negresti a oferit surpriza zilei în Liga 4, dupã ce a pierdut pe teren propriu împotriva Viitorului Vetrisoaia, scor 4-6, dupã ce la pauzã au condus cu 3-1. Echipa primarului Corneliu Stângã a obtinut prima victorie în Liga 4.

Rãsturnãri de scor spectaculoase în Liga 4. Viitorul Vetrisoaia a fost condusã cu 3-1 la Negresti, la pauzã, dar a întors rezultat, 6-4, si a plecat cu toate punctele. Fotbal Club Vulturesti a urcat pe primul loc în Liga 4, dupã victoria cu 3-2 de pe terenul celor de la Sporting Bârlad. Desi au fost condusi cu 2-1 la pauzã, vulturestenii au reusit sã obtinã victoria si sã urce, în premierã, pe primul loc în clasament. Meci spectaculos si la Gârceni. Gazdele au condus cu 3-0, muntenarii, cu un om în minus, au reusit sã egaleze, 3-3, dar Gârceniul a câstigat, la limitã, scor 4-3. Scorul etapei a fost realizat de Sporting Juniorul Vaslui, 5-0, acasã, cu Vitis Suletea, dupã o partidã în care portarul oaspetilor s-a accidentat si a fost transportat la spital.