18.1 C
01-iun.-2024

Înfrângere neasteptatã la Roman

Petrotub Roman – Atletico Vaslui 2-1 (2-0)

Atletico Vaslui n-a mai repetat evolutiile bune din ultimele etape si s-a întors învinsã de la Roman. Echipa antrenatã de Gabi Crãciun a fost bãtutã de penultima clasatã, Petrotub Roman, cu scorul de 2-1 si, cel mai probabil, azi va pierde pozitia de lider în clasamentul ligii a III-a.

Prima reprizã a apartinut gazdelor, care nici nu i-au lãsat pe vasluieni sã se dezmeticeascã dupã drumul pânã la Roman si le-au marcat douã “boabe”. Prima reusitã a meciului s-a consemnat în minutul 7. Dupã nici 3 minute Romanul îsi creste ecartul la douã goluri. Pânã la pauzã, vasluienii încearcã sã egaleze însã apãrarea Petrotubului îsi face datoria cu prisosintã. A doua reprizã a adus o revigorare în jocul echipei antrenate de Gabi Crãciun. Dupã 10 minute de la reluarea jocului, Atletico Vaslui reuseste sã reducã din diferentã. Si atât. Fanii echipei care au urmãrit evolutia scorului pe site-urile de sport si care au sperat într-o revenire a favoritilor au trãit cu dezamãgire finalul partidei. Petrotub Roman – Atletico Vaslui s-a terminat 2-1, rezultat care, cel mai probabil, îi va costa pe vasluieni fotoliul de lider. Azi, de la ora 17:00, principala noastrã contracandidatã, Sportig Liesti, va juca pe teren propriu cu Miercurea Ciuc. Ocupanta locului 3, Metalosport Galati a luat si ea bãtaie ieri de la Olimpia Râmnicu Sãrat cu 3-0.