10.7 C
30-apr.-2024

Remizã pentru Atletico în amicalul cu Ceahlãul 2

Liga a IV-a

MAI BUNI… Atletico Vaslui a încheiat nedecis, scor 3-3 (2-0), meciul amical sustinut ieri la Piatra-Neamt, împotriva echipei a doua a Ceahlãului. Golurile Vasluiului au fost reusite de Bolboceanu si Crãciun (2).

Atletico Vaslui a continuat, ieri, seria jocurilor amicale din aceastã iarnã, cu un meci pe terenul echipei a doua a Ceahlãului Piatra-Neamt. Partida a fost una dinamicã, deschisã si s-a încheiat la egalitate, scor 3-3. Vasluienii au condus cu 2-0 la pauzã, prin golurile reusit de Bolboceanu si Crãciun. Antrenorul jucãtor al Vasluiului, Gabi Crãciun a fãcut zece schimbãri în repriza secundã, iar nemtenii au reusit sã restabileascã egalitatea, scor 2-2. Gabi Crãciun a adus pe Atletico din nou în avantaj, însã meciul s-a terminat nedecis, 3-3. “Am fost mult peste ei, am jucat mult mai bine. În repriza secundã am schimbat aproape toatã echipa, iar asta s-a simtit si în teren. A fost un joc mai mult decât util în vederea returului Ligii a IV-a. La acest meci i-am folosit si pe Sârbu si Apetrei, jucãtori pe care vrem sã-i aducem la echipã”, a declarat Gabi Crãciun. Antrenorul Vasluiului a mizat pe: Cernat – Bârsan, Nãzãreanu, Târtârãu, Purici – Crãciun, Sluser – Sârbu, Agache, Pãlãdutã – Bolboceanu. În repriza secundã au mai intrat: Albescu, Bãdit, Apetrei, Jitaru, Gajurã, Grigoras, Manea, Asaftei, Folescu, Hosti. Oficialii clubului vasluian asteaptã rãspuns din partea nemtenilor pentru o nouã partidã amicalã, care sã aibã loc sâmbãtã, 21 februarie, la Vaslui.