14.4 C
29-mai-2024

Schimbare de lider

Ultima etapã a sezonului regulat din campionatul judetean de minifotbal ne-a oferit si derby-ul dintre Finante Publice si Salvatorii. Se întâlneau cele mai bune echipe ale campionatului, iar asta s-a vãzut si în teren, ambele formatii oferind un meci spectaculos. “Pompierii” au intrat perfect în meci, Hariuc, Butnaru si Bucur de douã ori duceau Salvatorii cu un avans de patru goluri la pauzã. Dupã pauzã, Bucur a mai înscris o datã si a majorat diferenta ducând “pompierii” din nou pe primul loc în clasament. “Finantistii” s-au trezit prea târziu, reusind doar sã se apropie la un gol de adversari. Tot în etapa de sâmbãtã, Cariocas a învins Fortuna cu 6-2 si a prins play-off-ul, la fel ca si Old Boys, chiar dacã nu s-au prezentat la meciul cu Recolta Laza. Iatã cele opt formatii calificate la play-off: Salvatorii, Finante Publice, Inter Traian, Fortuna, Zimbru, Recolta Laza, Cariocas si Old Boys. Play-off-ul va începe sâmbãtã. 28 aprilie, începând cu orele 09.00.