11.4 C
29-apr.-2024

ACS Moara Domneascã a retrogradat în Liga 5

PLAY-OUT… Sporting Bârlad a câstigat returul cu ACS Moara Domneascã, scor 4-2 (2-2), si joacã finala play-out-ului cu Vitis Suletea. Dupã un sezon în primul esalon fotbalistic al judetului, ACS Moara Domneascã se întoarce în Liga 5.

Dupã 2-2 la Moara Domneascã, partida retur dintre Sporting Bârlad si ACS Moara Domneascã s-a încheiat cu victoria bârlãdenilor, scor 4-2. S-a jucat pe contre, iar prima reprizã a fost una extrem de spectaculoasã, în care s-a marcat de patru ori. În repriza secundã, bârlãdenii au pus stãpânire pe joc si nu le-au mai dat nicio sansã celor de la Moara Domneascã. Dupã disputarea meciurilor din play-out, Juventus Fãlciu si ACS Moara Domneascã retrogradeazã în Liga 5, în timp ce Sporting Bârlad si Vitis Suletea se vor lupta pentru evitarea barajului de promovare/retrogradare în Liga 4. Mansa tur se va disputa la Suletea, sâmbãtã, 8 iunie, ora 18.00, returul urmând sã aibã loc la Bârlad, pe 15 iunie, ora 17.30.