22.2 C
20-mai-2024

Atletico Vaslui, prinsã cu mâta-n sac la Bacãu

PE FALS…Programat pentru etapa a 22-a a ligii a III-a, meciul dintre Sport Club Bacãu si Atletico Vaslui s-a jucat doar 18 minute. De vinã au fost vasluienii care sâmbãtã au încercat sã joace pe fals cu mai bine de jumãtate de echipã. Din cei 13 fotbalisti cu care s-a fãcut deplasarea, doar 7 au fost în regulã cu legitimatiile.

Dupã jocul de la Miroslava, din etapa a 19-a, când au folosit pe fals mai multi jucãtori si nu au fost prinsi, oficialii clubului Atletico Vaslui si-au mai încercat odatã norocul, de data asta pe terenul celor de la Sport Club Bacãu. Numai cã sâmbãtã nu le-a mai mers, dupã ce gazdele au solicitat confruntarea înaintea meciului. Stiau cã oaspetii vor folosi neregulamentar mai multi fotbalisti. De altfel, în urma verificãrilor legitimatiilor s-a constatat cã din 13 jucãtori care au fãcut deplasarea la Bacãu doar 7 aveau actele în regulã. Prinsã cu mâta-n sac, gruparea vasluianã a decis totusi sã intre pe teren doar cu cei 7. De aici si pânã la un fiasco total n-am mai fost decât un pas. În minutul 18 era 4-0 pentru Bacãu. A fost momentul când banca tehnicã a lui Atletico a decis sã arunce prosopul. I-a cerut unui jucãtor sã se dea lovit si sã pãrãseascã terenul, astfel cã arbitrii au fost obligati sã fluiere finalul meciului dupã doar 20 de minute. Este al doilea meci consecutiv pe care Atletico Vaslui îl pierde la masa verde, dupã cel de etapa trecutã, de pe teren propriu, cu CSM Roman.