12.3 C
19-mai-2024

Comstar Vaslui a încheiat turul cu o victorie

Juniori

SUCCES… În ultima etapã a turului Ligii Elitelor U15, Comstar Vaslui a câstigat, scor 1-0, acasã, cu LPS Focsani. Golul victoriei a fost marcat de Cosmin Ilies, cu cinci minute înainte de finalul partidei.

Juniorii nãscuti în anul 2005 de la Sporting Club Comstar Vaslui au încheiat meciurile pe anul 2019 cu o victorie, 1-0, pe teren propriu, cu echipa similarã a Liceului cu Program Sportiv Focsani. Vasluienii au dominat jocul, dar nu si-au creat foarte multe ocazii de a înscrie, iar golul victoriei a fost înscris cu cinci minute înainte de final. Trupa pregãtitã de Sorin Sava si Cãtãlin Grigore încheie turul pe locul trei, cu 12 puncte, la egalitate de puncte cu primele douã clasate, Suporter Club Otelul Galati si FC Bacãu, dar cu un golaveraj inferior. Returul va debuta pe 14 martie, iar vasluienii vor întâlni pe SC Otelul Galati.