13.2 C
18-mai-2024

Egal echitabil pentru Comstar Vaslui cu FC Arges

Comstar Vaslui – FC Arges Pitesti  1-1 (1-1)

JUST… Sporting Club Comstar Vaslui a remizat cu FC Arges Pitesti, scor 1-1, în prima etapã din faza sferturilor de finalã ale Ligii Elitelor U15, la capãtul unei partide echilibrate în care ambele formatii puteau lua cele trei puncte.

În perioada 1-5 mai, “Municipalul” din Vaslui gãzduieste turneul 4 al sferturilor de finalã din cadrul Ligii Elitelor la fotbal – Under 15. Echipa vasluianã, antrenatã de Sorin Sava si Cãtãlin Grigore, a încheiat la egalitate, scor 1-1, jocul cu echipa similarã a celor de la FC Arges Pitesti. Vasluiul a deschis scorul prin Ianis Dumitru, dar argesenii au restabilit egalitatea cu câteva minute înainte de pauzã. În repriza secundã, juniorii vasluieni au irosit douã ocazii imense, din pozitii de unu la unu cu portarul advers, dar meciul s-a încheiat la egalitate, 1-1. În celãlalt joc, Universitatea Cluj a învins CFR Cluj cu scorul de 1-0. Astãzi, de la ora 17.00, va avea loc meciul dintre CFR Cluj si FC Arges, iar de la 18.30, Vasluiul va întâlni Universitatea Cluj.