12.3 C
19-mai-2024

Incidente grave în Liga 4

BÃTUT… Nu a fost liniste pe stadioanele din judet. Centralul partidei Vitis Suletea – FC 2007 Gârceni, Andrei Ghemu, a fost bãtut de jucãtorii echipei din Suletea, cu douã minute înainte de finalul jocului. Centralul a fluierat finalul meciului, iar Suletea poate pierde titlul din cauza unui gest necugetat al atacantului Marian Rotaru.

Din pãcate, arbitrii au tot mai multe probleme în campionatul judetean de fotbal, acolo unde comportamentul jucãtorilor lasã mult de dorit si, de multe ori, acestia recurg la violentã pentru a contesta deciziile. Dupã incidentul de la partida Pajura Husi – FC 2002 Vaslui, când a fost lovit de un jucãtor al gazdelor, centralul Andrei Ghemu a fost din nou protagonistul unui incident nedorit, fiind nevoit sã fluiere finalul meciului dintre Vitis Suletea si FC 2007 Gârceni în minutul 92. La scorul de 2-1 pentru echipa din Suletea, centralul a acordat un cartonas galben jucãtorului Marian Rotaru pentru proteste, moment în care atacantul gazdelor l-a lovit cu capul. Mai multi jucãtori ai Suletei au tãbãrât pe arbitru si l-au lovit cu pumnii si picioarele. Centralul Ghemu a fluierat finalul meciului si Vitis Suletea are sanse foarte mari sã piardã meciul la masa verde.