13 C
18-mai-2024

Stim prima finalistã a Cupei României – faza judeteanã

CALIFICARE… FC 2007 Gârceni s-a calificat în finala Cupei României la fotbal – faza judeteanã. Echipa antrenatã de Cristi Bejan a câstigat, scor 3-1, duelul cu Juventus Fãlciu, din semifinalele competitiei KO. În cealaltã semifinalã, Flacãra Muntenii de Sus va da piept cu FC Vulturesti.

Partida dintre FC 2007 Gârceni si Juventus Fãlciu a avut loc ieri, la Negresti. Meciul a curs într-o singurã directie, cãtre poarta Fãlciului, formatie care a înscris golul de onoare din penalty (3-1), la ultima fazã a meciului. Gârceniul a obtinut calificarea în semifinale dupã ce a învins pe Husana Husi, vineri, în sferturile de finalã. Fotbalistii Gârceniului au avut nevoie de penalty-uri ca sã treacã de Husana, dupã ce la finalul celor 120 de minute de joc scorul a fost egal, 2-2. În cealaltã semifinalã, care se va disputa miercuri, Flacãra Muntenii de Sus va întâlni Fotbal Club Vulturesti, partidã care se va disputa tot la Negresti.