12 C
09-mai-2024

Înfrângere usturătoare pentru Sporting Vaslui

ÎNVINȘI… Sporting Vaslui a pierdut de-o manieră umilitoare meciul amical cu Știința Miroslava, scor 2-7. Vasluienii au fost în meci doar în primele 45 de minute de joc.

AMICALE… Sporting Juniorul Vaslui, umilită de Știința Miroslava în al doilea amical al verii. După egalul cu Sporting Liești (1-1), echipa antrenată de Cornel Cracea a fost învinsă, la Uricani, cu scorul de 7-2 de Miroslava, echipă antrenată de Tibor Selymes. Cealaltă reprezentantă a județului în Liga 3, Rapid Brodoc a trecut de CSM Vaslui, scor 3-1 (0-1).

Înfrângere usturătoare pentru Sporting Juniorul Vaslui în cel de-al doilea amical al verii. Jocul dintre Știința Miroslava și Sporting Vaslui s-a disputat la Uricani, iar “galben-verzii” au făcut față echipei ieșene doar în prima repriză, scor 1-2. Golurile Vasluiului au fost reușite de doi dintre cei mai tineri jucători din lot, Mircea Horciu (19 ani) și Rareș Cucoș (18 ani). Pe parcursul jocului, vasluienii au rulat tot lotul avut la dispoziție. În primul test al verii, Sporting a remizat la Liești, scor 1-1, cu echipa locală Sporting Liești, locul 5 în sezonul trecut al Ligii 3, Seria 2. Cealaltă reprezentantă a județului în Liga 3, nou-promovata Rapid Brodoc, a învins CSM Vaslui, scor 3-1, după ce la pauză “alb-vișinii” au fost conduși cu 1-0. Pentru Rapid Brodoc au marcat Rădeanu (penalty), Berezeanu și Miron, în timp ce golul Vasluiului a fost reușit de Țârțârău. În următoare partidă de verificare, trupa pregătită de Adrian Kerezsy va întâlni Știința Miroslava, miercuri, 10 august.