12.6 C
30-apr.-2024

Pajura s-a distrat cu Zorleniul

SPECTACULOS…Liderul seriei Sud, pajura Husi, continuã seria rezultatelor pozitive si dupã etapa a XIX-a. Dupã ce în runda precedentã a reusit sã se impunã în fata Juventusului din Fãlciu, trupa lui Adi Racovitã a fãcut scor, ieri, în deplasarea de la Zorleni, unde s-a impus cu un sec 6-0.

Pajura Husi ocupã fotoliul de lider si dupã etapa a XIX-a. Echipa antrenatã de Adi Racovitã si-a spulberat adversarul de ieri, impunându-se la finalul celor 90 de minute cu un scor de tenis, 6-0. Husenii si-au luat pe sus adversarul încã din primele minute iar pânã la pauzã au marcat de cinci ori în poarta Zorleniului. În a doua reprizã, motoarele au fost mai putin turate, dar chiar si asa, oaspetii au reusit sã mai marcheze un gol. Pe terenul de antrenament de la Vaslui, LPS s-a fãcut din nou de râs în fata propriilor suporteri, fiind învinsã cu 1-11 de Vitis Suletea. Unul dintre cele mai spectaculoase meciuri ale rundei s-a jucat la Stãnilesti, acolo unde gazdele au reusit o revenire senzationalã în fata Murgeniului. Dupã o primã reprizã foarte bunã fãcutã de oaspeti, si care s-a terminat cu scorul de 2-0 în favoarea lor, “olimpicii” au rãsturnat soarta partidei în partea a doua, impunându-se la finalul celor 90 de minute cu scorul de 4-2.