11.9 C
08-mai-2024

Victorie chinuitã (FC Vaslui 1-0 Karlsruher)

FC Vaslui a reusit sã se impunã asearã, în fata echipei din liga a II-a germana, Karlsruher cu scorul de 1-0. Jocul echipei continuã însã sã sufere, „galben-verzii” arãtând în continuare foarte multe carente atât în defensivã cât mai ales în ofensivã.

Dupã dezastrul din primul meci amical, când au luat bãtaie cu 4-0 de la echipa FC Sevastopol, vasluienii au reusit sã obtinã prima victorie sub comanda lui Ilie Stan. Jucând împotriva echipei de liga a II-a germanã FC Karlsruher, tehnicianul Vasluiului a vrut sã-si stabileascã o viziune asupra primului 11, acesta nemaiapelând la jucãtorii mai putin experimentati. Cu ambele reprize extrem de slabe, FC Vaslui a reusit sã iasã învingãtoare de pe teren datoritã lui Celeban, care a marcat în minutul 79. Alãturi de acesta, singurul fotbalist care a mai arãtat poftã de joc a fost Liviu Antal, mijlocasul tachinând tot timpul apãrarea nemteascã

Echipa folositã: Cerniauskas, Viveiros, Celeban, Varela, Salageanu, Caue, Costin, Jumisse, Antal, Temwanjera, Popovici.

In a doua repriza au mai intrat: Straton, Cordos, Buziuc, Buhaescu