8.7 C
16-mai-2024

România U16, înfrângere la scor de tenis

ESEC… Înfrângere usturãtoare pentru echipa nationalã de fotbal U16 a României la Turneul celor Patru Natiuni. Echipa României U16, la care vasluianul Louis Munteanu a fost titular, a pierdut, scor 1-6, împotriva echipei similare a Cehiei.

Reprezentativa U16 a României a pierdut partida cu selectionata similarã a Cehiei, scor 1-6, din cadrul Turneului celor Patru Natiuni. Adversarii au deschis scorul încã din minutul 4, prin Jachym Sip, iar celelalte 5 goluri au fost înscrise de Vojtech Wojatschke. Unicul gol al nostru a fost înscris de Theodor Corbeanu în minutul 74, dupã ce Leon Peto a ratat o loviturã de la 11m în startul reprizei secunde. Echipa României: 1.Sava – 2.Grosu (14. David 73′). 3.Drãgusin-cpt., 6.Chilili (25. Bolenyi 65′), 4. Floricã (16. Badea 55′) – 5.Crivac, 8. Grameni – 7. Stoica, 20. Peto (21. Iana 65′), 11. Pitu (10. Bani 49′)- 9.Munteanu (17. Corbeanu 55′). În urmãtorul joc, astãzi, de la ora 18.00, România U16 va întâlni Olanda U16, meciul urmând sã se dispute pe terenul Centrului National de Fotbal Buftea.