17 C
15-iun.-2024

Un nou trofeu pentru Ionut Balaur

Câstigãtor al Cupei României cu FC Voluntari, vasluianul Ionut Balaur si-a trecut, duminicã, un nou trofeu în palmares.

FC Voluntari a cîstigat, duminicã, Supercupa României, la finalul confruntãrii cu FC Viitorul, disputatã, la Botosani. Ilfovenii s-au impus cu scorul de 1-0, gol marcat în prima reprizã de Costin Lazãr, în minutul 12. Din minutul 32, campionii Ligii I au evoluat în inferioritate numericã, dupã eliminarea lui Ionuã Vânã. Claudiu Niculescu, antrenorul Voluntarului, a bifat o performantã unicã în fotbalul autohton. El si-a trecut în palmares si Cupa României, si Supercupa, si ca jucãtor, dar si ca tehnician. Ca jucãtor, a cîstigat Cupa cu Dinamo (2003, 2004 si 2005) si Supercupa (2005), ca antrenor a triumfat în Cupã si Supercupã, în acest an, cu Voluntari.