11 C
18-mai-2024

Comstar își depune candidatura la titlu

MISIUNE FACILĂ… Sporting Club Comstar Vaslui a spulberat-o pe Viitorul Văleni în etapa a II-a a campionatului județean de fotbal și se anunță principala pretendentă la câștigarea titlului de campioană a ligii a IV-a.

Elevii antrenați de Costinel Botez au practicat un joc fără cusur în fața unui adversar care a comis mai multe erori în defensivă, marcând aproape la fiecare fază purtată în atac. La finalul celor 90 de minute, tabela indica un neverosimil 13-0, un scor care a reflectat realitatea din teren. În celelate meciuri ale etapei, CSO Negrești și Vitis Șuletea au pus-o de un egal, scor 1-1, după ce gazdele au condus cu 1-0 la pauză. Un alt meci spectaculos, cu multe goluri însccrise, s-a jucat la Banca, acolo unde gruparea din localitate s-a impus în fața celor de la Drânceni cu 9-1. FC Vulturești și Flacăra Muntenii de Sus au ieșit și ele victorioase din această rundă, după ce au bătut pe Victoria Muntenii de Jos, respectiv Viitorul Rebricea, cu același scor 2-1. FC Gârceni a stat în această rundă ca urmare a deciziei AJF Vaslui, care a decis să o înlocuiască pe Vetrișoaia cu Sporting Juniorul Vaslui. După disputarea etapei a 2, Comstar Vaslui este liderul clasamentului, la egalitate de puncte cu FC Vulturești, dar cu un golaveraj mai bun.