19.2 C
04-mai-2024

Dublã înfrângere cu Olimpus

Olimpus Chisinãu – HC Vaslui 33-31 (14-16)

UN NOU ESEC… Handbalistii vasluieni au pierdut si cea de a doua partidã amicalã în fata moldovenilor de la Olimpus Chisinãu, scor 33-31 (14-16). Urmãtorul meci al Vasluiului are loc vineri, în deplasare, la Galati, împotriva Universitãtii, în ultima etapã a Diviziei A.

HC Vaslui a pierdut si cea de a doua partidã de verificare în fata echipei din Republica Moldova, Olimpus Chisinãu. Chiar dacã Vasluiul a avut o evolutie mai bunã fatã de prima partidã, echipa vasluianã s-a vãzut învinsã la limitã, scor 33-31 (14-16). În prima reprizã, handbalistii vasluieni au jucat bine si au controlat prima reprizã, reusind sã intre la cabine cu un avans de douã goluri, 16-14. Dupã pauzã, Liviu Gugles si Laurentiu Cozma au folosit toti jucãtorii pe care i-au avut la dispozitie, iar greselile au început sã aparã. Cei de la Olimpus au întors rezultatul, iar în final s-au impus cu 33 la 31. Meciul din ultima etapã a Diviziei A împotriva Universitãtii Galati nu va mai avea loc duminicã, oficialii echipei reusind sã reprogrameze meciul, care se va disputa mâine, la Galati.