14.9 C
08-mai-2024

Duelul galben-verzilor, transat de rusi

Înfrângere în al treilea amical

MAI BUNI…Galben-verzii au început cu stângul al doilea stagiu de pregãtire. Jucãtorii antrenati de Liviu Ciobotariu au luat bãtaie de la Anji Mahacikala, echipã care în urmã cu câteva zile a reusit sã-i învingã si pe cei de la Petrolul cu acelasi scor, 2-1.

FC Vaslui a fãcut cunostintã cu prima înfrângere în cantonamentul de iarnã. La capãtul unui meci ce s-a desfãsurat pe contre, bãietii antrenati de Liviu Ciobotariu s-au vãzut nevoiti sã-si recunoascã inferioritatea în fata rusilor de la Anji Majacikala. Vasluienii au pãrut mai hotãrâti în prima jumãtate de orã, trecând de câteva ori pe lângã deschiderea scorului. Au fãcut-o în schimb rusii în minutul 33, prin Aliyev din penalty. Cu un minut înainte de pauzã, Antal reuseste sã restabileascã egalitatea, tot în urma unei executii de la punctul cu var. Atacantul ajunge astfel la cota trei, marcând în fiecare meci de verificare. În a doua parte, s-a mai marcat un singur gol, din pãcate în poarta Vasluiului. La fel ca în meciul cu Petrolul Ploiesti, Anji a reusit sã iasã victoriasã de pe teren si din confruntarea cu FC Vaslui, „vinovatul” fiind Bucharov (min 65). În a doua reprizã, pentru FC Vaslui au evoluat si cele douã achizitii, Cuero si Gill Bahia, ambii cu un joc foarte bun fãcut.