17.9 C
20-mai-2024

Handbal | CSM Vaslui 2, start ratat de play-off

“LANTERNA ROȘIE”… Echipa a doua a CSM Vaslui se află pe ultimul loc în clasamentul Seriei A, cu zero puncte, după înfrângerile cu CSU Galați și CSM Focșani 2.

MODEȘTI… Echipa secundă a CSM Vaslui are parte de un început slab în play-off-ul Diviziei A – Tineret la handbal masculin. Trupa pregătită de Sebastian Hagiu a suferit două înfrângeri de la startul play-off-ului, 32-36 cu CSU Galați și 35-38 cu CSM Focșani 2.

CSM Vaslui 2 a pierdut și cel de-al doilea meci din play-off-ul Diviziei A – Tineret, scor 35-38 (12-19), pe teren propriu, cu CSM Focșani 2. Vasluiul nu a avut nicio șansă în meciul cu Focșani, fiind dominată de la un capăt la altul. După un start ratat, cu două înfrângeri în primele două etape și un lot firav, handbaliștii vasluieni nu pot privi cu foarte mare încredere spre etapele ce urmează. Până la finalul turului, CSM-ul va mai întâlni CSM Bacău 2 (19 februarie) și CSU Suceava 2 (12 martie). În clasament, echipa secundă a Vasluiului se află pe ultimul loc în Seria A, cu zero puncte, podiumul fiind format din CSM Focșani 2 (6 puncte), CSU Suceava 2 (3 puncte) și CSU Galați (3 puncte). În ediția trecută a Diviziei A – Tineret, CSM Vaslui 2 a terminat pe locul doi la turneul final al locurilor 1, desfășurat la Timișoara, primind medaliile de argint. CSM-ul a învins Sporting Ghimbav (31-29), CSM București (35-30), dar au pierdut cu Politehnica Timișoara (32-35).