21.1 C
19-mai-2024

LIGA 3 | Rapid Brodoc, fără punct din deplasare și după meciul cu Șomuz

MODEȘTI… Rapid Brodoc își continuă parcursul negativ în meciurile din deplasare. “Alb-vișinii” au pierdut, scor 1-2, pe terenul celor de la Șomuz Fălticeni.

ÎNVINȘI… Blestemul partidelor din deplasare continuă pentru Rapid Brodoc. “Alb-vișinii” nu au luat niciun punct dintr-un meci în care au înscris și au ratat alte câteva ocazii importante. Brodocul a pierdut, la limită, scor 1-2, și rămâne pe locul 8 în Liga 3, Seria 1.

Rapid Brodoc a suferit o nouă înfrângere în deplasare, 1-2 la Fălticeni. Echipa vasluiană a fost egala echipei Șomuz Fălticeni doar 66 de minute, până la golul de 2-1 marcat de Robert Martin. Echipa antrenată de Răzvan Beldiman a jucat bine la Fălticeni, așa cum a făcut-o și în duelul cu Dante Botoșani, dar rezultatul a fost același: înfrângere. Gazdele au deschis scorul în minutul 23, prin Robert Ciobanu, în timp ce Cătălin Solomon a restabilit egalitatea șapte minute mai târziu. Repriza secundă a început echilibrat, iar primele 15 minute au fost caracterizate de erori la construcție în ambele tabere. Echilibrul s-a rupt în minutul 66, când Robert Martin a profitat de o neatenție în defensiva vasluiană și a înscris pentru 2-1. Golul le-a turnat plumb în ghete rapidiștilor, care nu au mai reușit să revină. S-a terminat 2-1 pentru Șomuz, iar Brodocul suferă cea de-a cincea înfrângere în Liga 3. În etapa următoare, Rapidul joacă, acasă, cu CSM Bacău, sâmbătă, 15 octombrie.