11.4 C
29-apr.-2024

MECI NEBUN ÎN “JUDETEANÔ

Multim Perieni – FCM Husi 3-3

RÃSTURNARE DE SCOR… Meci nebun în Liga a IV-a Vaslui! Multim Perieni revine în sapte minute de la 0-3 cu FCM Husi si obtine un punct nesperat în fata liderului. O altã surprizã s-a înregistrat la Pãdureni, gazdele reusind sã învingã cu 3-2 pe Juventus Fãlciu.

FCM Husi a vrut sã încheie anul cu o victorie, pe terenul celor de la Multim Perieni, însã socoteala de acasã nu s-a potrivit cu cea de la Perieni. Crezându-se deja învingãtori, în minutul 75, când conduceau cu 3-0, husenii s-au culcat pe o ureche si nu au reusit sã gestioneze rezultatul. În numai sapte minute, bãietii lui Samson au trecut de la extaz la agonie si au scãpat cu un punct, mai ales cã Perieniul a avut si un gol anulat pe motiv de ofsaid. Delegatul echipei oaspete, Cristian Dumitru crede cã semiesecul de la Perieni a fost doar un accident. “Am condus cu 3-0 si am ratat alte sase ocazii mari. E pãcat cã puteam câstiga lejer, dar ãsta e fotbalul. Ne-au dat trei goluri în sapte minute si puteau sã si câstige. S-a jucat pe un teren foarte prost, plin de “cratere”“, a declarat Cristian Dumitru. Tot în ultima etapã a turului, Juventus Fãlciu a pierdut cu 3-2 la Pãdureni si nu reuseste sã profite de semiesecul Husului. Juventus este acum pe locul trei la cinci puncte de FCM Husi. Avântul Zãpodeni a învins juniorii de la Liceul Sportiv (3-1), în timp ce scorul etapei a fost realizat de FC Drânceni, care a învins cu 7-0, echipa a doua a Vasluiului.