17.2 C
19-mai-2024

Pustii Vasluiului au dat piept cu Steaua

DE VIITOR… Juniorii vasluieni, Auras June, Marcel Chiorean si Louis Munteanu, convocati la nationala Under 17 a României au evoluat câte o reprizã în partida amicalã împotriva echipei CSA Steaua Bucuresti (0-2).

Nationala de fotbal Under 17 a României a disputat duminicã, un meci de pregãtire, împotriva echipei CSA Steaua Bucuresti, partidã încheiatã cu victoria “ros-albastrilor”, scor 0-2. Cei trei vasluieni convocati de selectionerul Sorin Colceag au evoluat câte o reprizã în partida disputatã la Cheile Grãdistei. Tehnicianul selectionatei Under 17 a folosit douã formule diferite în cele douã reprize. Marcel Chiorean a fost folosit în prima reprizã pe postul de fundas stânga, în timp ce Auras June si Louis Munteanu au jucat în repriza secundã, primul ca mijlocas, iar cel de-al doilea ca atacant. Iatã mai jos echipele folosite în cele douã reprize: Ducan – Georgescu, Dutu, Boloca (cpt.), Chiorean – Negrean – Girsik, Nițescu, Steau, Matis – Toma. Repriza secund: Serban – Ilan, Vlad, Nitã, Dumitrescu – Mãrginean – Olteanu, Peto, June – Dumitru, Munteanu.