11.4 C
29-apr.-2024

R.C. Bârlad eliminatã din Cupa României 2013

ÎNFRÂNGERE În sferturile Cupei României 2013 la rugby, Rugby Club Bârlad a întâlnit (pe teren neutru) sâmbãtã, 16 noiembrie, de la ora 14.00, mult mai titrata C.S.M. Bucuresti (din Superligã). Scorul înregistrat la final a fost zdrobitor pentru bârlãdeni: 64 – 6. Conform regulilor competitiei, se aplicã sistemul eliminatoriu, fãrã tur si retur, astfel cã R.C. Bârlad a încheiat seria de meciuri oficiale în anul 2013. Rezultatele înregistrate în celelalte partide din sferturi sunt urmãtoarele: C.S. Poli Agro Iasi – C.S.U. Cluj 19 – 32, R.C.M. U.V. Timisoara – C.S.A. Steaua 13 – 23 si C.S.M. Stiinta Baia Mare – R.C.J. Farul Constanta 45 – 18. Chiar dacã a fost eliminatã din Cupã, Rugby Club Bârlad se consoleazã cu un sezon (2013) destul de reusit în Divizia Nationalã de Rugby seniori (D.N.S.). Bârlãdenii au reusit sã se claseze pe locul III în D.N.S. si tot pe locul III au terminat în play-off (este adevãrat, din patru echipe, cu o singurã victorie).