22.2 C
20-mai-2024

Start perfect de campionat pentru CSM Vaslui

FAVORITĂ LA TITLU… Echipa de fotbal a CSM Vaslui a început perfect noul sezon de Liga 4. După succesul cu SC Comstar Vaslui (4-1), echipa pregătită de Gabriel Crăciun a făcut scor cu Victoria Muntenii de Jos, scor 8-2, și s-a instalat în fotoliul de lider.

Pentru CSM Vaslui au punctat Sebastian Țârțârău (2), Robert Rusu (2), Iustin Oblesniuc (2), Ionuț Jitaru (1) și un autogol. După două etape, Vasluiul se află pe primul loc, cu 6 puncte, la egalitate cu Flacăra Muntenii de Sus și FC Vulturești, formații care s-au impus și în runda a doua. “Muntenarii” au învins, la limită, scor 2-1, pe FC Crețești, datorită “dublei” reușite de Gabriel Cosovăț, în timp ce FC Vulturești a învins cu 5-1 pe Viitorul Văleni. Puștii de la Atletic Club Bârlad au făcut o repriză secundă de senzație împotriva Șuletei. Conduși la pauză, scor 0-1, bârlădenii au întors scorul și s-au impus cu 3-1. Tot cu 3-1 s-a impus și Comstar Vaslui, pe terenul multiplei campioane județene, FC 2007 Gârceni. Derby-ul dintre Viitorul Vetrișoaia și Sporting Banca s-a terminat la egalitate, 0-0.