12.5 C
14-mai-2024

Vali Badea a vorbit despre palmele primite de la Ioan Sdrobiș

AMINTIRI… Fostul jucător al Vasluiului, Vali Badea, a relatat o întâmplare inedită, cu antrenorul Ioan Sdrobiș în prim-plan. Deși a marcat cinci goluri, Badea a fost pălmuit de Sdrobiș pentru că mirosea a alcool.

“Eram la Vaslui, asta se întâmpla prin 2003. În ultima etapă, aveam meci la Moinești, lângă dânsul (n.r lângă orașul de unde e Ioan Sdrobiș), lângă Târgu Ocna. Și am dormit la Târgu Ocna. Seara, ne-a lăsat singuri. Era ultimul meci, nu mai putea să prindem locul 1, nici locul 3 nu mai putea să ne ajungă. Am băut un șpriț, ne-am întins până la 3-4 dimineața. A doua zi, după meci, plecam la un coleg la nuntă, la Brașov. La pauză, era 5-0 pentru noi. Dădusem eu 5 goluri. După 15-20 de minute din repriza a doua, m-a scos de pe teren și m-a luat să mă pupe, m-a felicitat. I s-a părut însă că miros a alcool. Atunci mi-a dat două palme și a început lumea din tribune să-l huiduie. Dar am rezolvat, nu este un om care să țină dușmănie”, a spus Vali Badea la GSP Live. Fostul atacant păstrează și acum legătura cu Sdrobiș. “Este ca un al doilea tată pentru mine. E omul care m-a luat de la Alexandria la Petroșani, de la Petroșani la Vaslui. E omul care m-a susținut necondiționat. Probabil nici copilul lui dacă era nu mă forța atât să joc”. Vali Badea a evoluat la FC Vaslui în perioada 2003-2006 și a înscris 28 de goluri.