15.9 C
09-mai-2024

Dinamic, calificare în prelungiri

MERG MAI DEPARTE… Calificare cu emotii în turul urmãtor al Cupei României – faza judeteanã pentru Dinamic Botesti. Trupa primarului Adrian Pantea s-a impus cu scorul de 3-2, dupã prelungiri, pe terenul Gloriei Puiesti.

Chiar dacã a terminat turul pe penultimul loc în seria I a Ligii a IV-a, Dinamic Botesti se descurcã mai bine în Cupa României – faza judeteanã. Fotbalistii din Botesti au gestionat mai bine cele douã reprize de timp suplimentar, atunci când au reusit sã înscrie si cel de-al treilea gol al echipei, care a adus linistea tabãra lui Dinamic si în acelasi timp calificarea în faza urmãtoare a competitiei. Primarul Botestiului, Adrian Pantea anticipase cã meciul împotriva Gloriei nu va fi deloc usor iar asteptãrile sale au fost confirmate. Edilul se bucurã de aceasta calificare si sperã ca fata echipei sã arate mai bine în partea a doua a sezonului. “Am obtinut o victorie muncitã pe care ne-o doream si o asteptam. A fost un meci echilibrat, dar norocul a fost de partea noastrã în prelungiri, atunci când am înscris golul calificãrii. Suntem constienti cã nu avem forta de a câstiga trofeul, dar nici nu ne vom da deoparte. Ne vom juca sansa”, a declarat Adrian Pantea.