18.4 C
09-mai-2024

Doar egal (Fc Vaslui II 1-1 Otelul II)

REMIZÃ… Satelitul Vasluiului a terminat la egalitate, 1-1, meciul cu echipa a doua a Otelului. Pentru FC Vaslui II a marcat în minutul 40, atacantul, Hristijan Kirovski.

Ieri, la Bârlad, FC Vaslui II a remizat, 1-1, cu echipa a doua a Otelului, într-un meci contând pentru etapa a XIV-a, a Ligii a III-a. Dupã o partidã echilibratã, satelitul Vasluiului ar fi putut obtine toate cele trei puncte, chiar dacã din minutul 50 al partidei, Markovic a fost eliminat. Cele douã goluri s-au marcat în prima reprizã, dupã ce oaspetii au deschis scorul în minutul 35, dupã numai cinci minute, Kirovski a restabilit egalitatea. Dupã eliminarea lui Markovic, Vasluiul si-a mai creat încã câteva ocazii de a înscrie, însã meciul s-a încheiat la egalitate, 1-1. Antrenorul satelitului, Costinel Botez spune cã echipa sa ar fi avut sanse mai mari de victorie dacã Markovic nu ar fi fost eliminat al începutul reprizei secunde. “Ne-a fost foarte greu, mai ales în partea a doua a jocului, pentru cã am jucat cu un om în minus. Cred cã altfel ar fi curs jocul, dacã am fi jucat în “11“. Însã, chiar si asa ne-am creat câteva ocazii de a înscrie si am fi putut câstiga“, a declarat Costinel Botez. Dupã acest rezultat de egalitate, FC Vaslui acumuleazã nouã puncte si urcã pe locul 15 asteptând rezultatul de astãzi, al celor de la Dunãrea II Galati. Iatã primul “11“ folosit în meciul de ieri: Puia, Brad, Munteanu, Cozma, Markovic, Buhãescu, Stefoi, Bolbocianu, Ungureanu, Balaur, Kirovski.