9.6 C
16-mai-2024

Final de tur cu victorie pentru Sporting Vaslui

SUCCES… Sporting Juniorul Vaslui a reusit sã întrerupã seria negativã de sase meciuri fãrã victorie, în partida cu ultima clasatã a Seriei 1, CSM Pascani, scor 2-0. Golurile Vasluiului au venit în repriza secundã, Octavian Cracea (min. 65, din penalty) si Marian Ciubotaru (77) contribuind decisiv la cea de-a doua victorie stagionalã.

Costel Ilie a obtinut prima sa victorie pe banca Vasluiului, dupã 2-0 cu CSM Pascani. În prima reprizã, Sporting Vaslui a controlat jocul, având o posesie superioarã, dar oaspetii s-au apãrat pe douã linii si au scãpat fãrã gol pânã la pauzã. În repriza secundã, vasluienii au turat motoarele si mai mult, iar golurile au venit imediat. Octav Cracea a deschis scorul din penalty, în minutul 65, iar Marian Ciubotaru a dus scorul la 2-0. Dupã 9 etape, Sporting Juniorul Vaslui se aflã pe locul 8, cu 9 puncte, la 5 puncte de un loc de play-off. În runda urmãtoare, echipa vasluianã va juca, tot pe teren propriu, împotriva celor de la Bucovina Rãdãuti. În tur, la Rãdãuti, partida s-a încheiat cu victoria Bucovinei, scor 2-1.