8.7 C
16-mai-2024

Goluri pe bandă rulantă în Liga 4

GOLGHETER… Comstar Vaslui învinge CSO Negrești (2-0) și se distanțează în clasamentul Ligii 4. Eroul gazdelor a fost atacantul Andrei Covăcel, marcatorul celor două goluri.

SPECTACOL… Nebunie totală în fotbalul județean. Goluri pe bandă rulantă și rezultate surpriză. Comstar Vaslui a trecut de CSO Negrești (2-0) și a luat o opțiune serioasă pentru titlu. Banca a fost dărâmată de FC Gârceni (3-4), iar Rebricea și Sporting Vaslui au oferit cel mai spectaculos meci al etapei, 5-5.

În antepenultima rundă a Ligii 4 Vaslui, Comstar Vaslui și-a consolidat poziția de lider al clasamentului după ce a învins cu 2-0 pe CSO Negrești. Ambele reușite au fost semnate de atacantul Andrei Covăcel, în timp ce oaspeții și-au trecut în cont o bară. Trupa pregătită de Costinel Botez și Cătălin Grigore adună 25 de puncte și se distanțează la cinci puncte de Negrești. Meciul spectaculos dintre Viitorul Rebricea și Sporting Juniorul Vaslui a debutat în forță pentru „galben-verzi”, care după 15 minute conduceau cu 2-0. Gazdele și-au revenit rapid și au întors scorul până la pauză, 3-2. Repriza secundă a fost la fel de echilibrată, rebricenii au condus cu 4-3 și 5-3, dar Vasluiul a marcat de două ori și a plecat cu un punct de la Rebricea, 5-5. Supriza rundei s-a produs la Banca, echipa gazdă fiind învinsă de Gârceni, scor 3-4. Supărați pentru că nu au fost plătiți, mai mulți jucători ai echipei din Banca nu s-au prezentat la meciul de ieri. Absența jucătorilor valoroși s-a simțit, iar Gârceniul s-a impus cu 4-3, după ce în minutul 90 conducea cu 4-1. Căruță de goluri și duelurile dintre Victoria Muntenii de jos – Speranța Drânceni (5-3) și FC Vulturești – Vitis Șuletea (5-3).