11.4 C
17-mai-2024

PREGÃTIRI PENTRU CUPÃ

Avântul Zãpodeni – FC Gârceni 3-4

AMICAL… Cu douã zile înaintea meciului cu CSM Pascani din faza a II-a a Cupei României, FC Gârceni a sustinut o partidã de verificare împotriva Avântului Zãpodeni. Bãietii lui Scultenicu s-au impus la limitã, scor 4-3.

FC Gârceni a sustinut ieri, un ultim test înaintea meciului cu CSM Pascani, din faza a II-a a Cupei României. Soldan si compania au mers la Zãpodeni, acolo unde au învins echipa gazdã, Avântul cu 4-3. Pentru FC Gârceni au marcat Moraru (2), Cretu si Dragomir. De la Gârceni au lipsit Apetrei, Perju si Petrut, însã primii doi vor fi prezenti la jocul de mâine cu CSM Pascani. Mijlocasul Gârceniului, Adrian Soldan mãrturiseste cã Gârceniul nu are nimic de pierdut în partida de mâine si cã vor face totul pentru a obtine calificarea. “A fost un test util înaintea jocului cu CSM Pascani. Stim cã au o echipã tânãrã, care a terminat sezonul trecut pe locul patru. Noi nu avem nimic de pierdut si vom da totul pentru a accede în faza urmãtoare a competitiei”, a declarat Adrian Soldan. Partida de marti, de la Gârceni va fi arbitratã de o brigadã din Botosani, cu Dumitru Brânzã la centru. Acesta va fi ajutat la cele douã margini de Adrian Vornicu si Cãtãlin Brînzã.

Scultenicu: “Ne putem califica”

Primarul comunei Gârceni, Mircea Scultenicu sperã ca jucãtorii sã aibã aceeasi determinare ca în partida cu Aerostar si sã reuseascã accederea în faza a III-a a Cupei României. “Nu stiu dacã voi putea sã vin la meci, poate doar câteva minute în repriza secundã. Dacã joacã cu ambitie, asa cum au fãcut-o în jocul cu Aerostar, ne putem califica”, a spus Mircea Scutelnicu.