15.1 C
16-mai-2024

Sporting Vaslui, remiză nebună cu Flacăra în Liga 4!

SPECTACOL… O nouă etapă cu multe goluri în Liga 4 Vaslui. „Thriller” cu 8 goluri la Vaslui, într-un meci nebun cu suspans până la ultimul fluier. Flacăra Muntenii de Sus a obținut doar un rezultat de egalitate pe finalul meciului cu Sporting Juniorul Vaslui (4-4).

Partida disputată pe terenul 2 a început cum nu se poate mai prost pentru „muntenari”. Vasluienii au făcut cel mai bun meci din noul sezon și au condus cu 3-0 la pauză. Oaspeții s-au trezit în repriza secundă și au egalat în ultimele minute de joc, 4-4, la capătul unui meci spectaculos, cu multe ocazii. Favoritele la câștigarea campionatului, Sporting Banca și Comstar Vaslui, nu au avut emoții și au câștigat fără probleme la Rebricea respectiv Vulturești. Banca s-a impus la scor de tenis, 6-0, în timp ce Vasluiul a câștigat cu 5-2. După cinci runde, Banca și Comstar conduc în clasamentul Ligii 5, fiind singurele echipe cu maximum de puncte, 15. Într-un alt meci, FC 2007 Gârceni a condus cu 2-0 la Muntenii de Jos, dar partida s-a încheiat la egalitate, scor 2-2. Victorie importantă și pentru Vitis Șuletea, care a trecut cu 2-1 de Speranța Drânceni, în deplasare.