14.4 C
17-mai-2024

Surprizele nu ocolesc cupa

BATE CUPA!… Sâmbãtã s-au disputat meciurile programate în optimile de finalã ale Cupei României la minifotbal, stabilindu-se astfel numele celor opt echipe calificate în sferturile competitiei. Performele acestei faze au fost Smaratex Boys, Inter Traian si Zimbru.

Prima mansã din Cupa României la minifotbal a oferit mai multe rezultate surprinzãtoare. Performerele optimilor de finalã au fost Smaratex Boys, Inter Traian si Zimbru, echipe care s-au impus în fata unor adversari puternici. Prima formatie calificatã în sferturile de finalã a fost Salvatorii, grupare care a realizat scorul rundei, 9-0 cu Maratonistii, în cel mai dezechilibrat meci al fazei. Singura partidã care s-a decis dupã executarea loviturilor de pedeapsã a fost cea dintre Fortuna si Varan, încheiatã cu victoria celor de la Varan, scor 7-6. Surpriza rundei a fost înregistratã de Smaratex Boys, formatie cu niciun punct în campionat a trecut cu 4-3 de Atletic. În derby-urile zilei, Inter Traian a bãtut pe Finante Publice (3-2), în vreme ce Zimbru si-a luat revansa în fata celor de la Voltaj (2-0), dupã înfrângerea suferitã în campionat.