11.8 C
16-mai-2024

Rapid Brodoc, remiză cu o echipă de Liga a 5-a

VERIFICĂRI… Rapid Brodoc a înregistrat o remiză în al doilea amical disputat în această iarnă. “Alb-vișinii” au remizat la Huși, scor 1-1, cu CSM Hușana Huși, echipă aflată pe primul loc în Liga 5 Vaslui. Golul Brodocului a fost reușit de puștiul Ilie Pipos.

Pentru antrenorii Rapidului a fost un nou prilej să își testeze jucătorii, mulți dintre ei fiind aduși în această pauză de iarnă. Pe parcursul celor două reprize, Vlad Sîrbu a rulat tot lotul avut la dispoziție. A ieșit un meci echilibrat, în care hușenii au jucat de la egal la egal cu o echipă care evoluează în Liga 3. Pentru rapidiștii urmează alte două partide de verificare, mâine, cu LPS Iași U19, și duminică, cu liderul Ligii 4 Vaslui, Comstar Vaslui. Campionatul Ligii 3 se reia pe 9 martie, Rapidul urmând să primească vizita celor de la Șomuz Fălticeni. În clasament, Brodocul e ultima, cu 11 puncte, dar la un singur punct de evitarea retrogradării.