11.8 C
17-mai-2024

Sporting Vaslui, fără victorie în play-off!

EȘEC USTURĂTOR… Sporting Juniorul Vaslui rămâne fără victorie și după al patrulea meci disputat în play-off-ul Ligii 5. “Galben-verzii” au pierdut la scor de tenis, 4-6 cu Speranța Drânceni, una dintre contracandidatele la promovarea în Liga 4.

Sporting Vaslui nu-și găsește cadența în play-off-ul Ligii 5 și a bifat cel de-al patrulea meci fără să cunoască gustul victoriei. Situația se reflectă și în clasament, vasluienii ajungând pe locul 4, deși au început play-off-ul din postura de mari favoriți la promovare. În meciul de duminică, Vasluiul a condus de două ori pe tabelă, 1-0 și 2-1, dar oaspeții au întors scorul până la pauză, 2-4. Repriza secundă a fost una echilibrată, în care ambele formații au mai înscris de două ori, scor final: 4-6. Golurile gazdelor au fost reușite de Ifrim, Ungureanu, Bran și Baron, în timp ce pentru oaspeți au punctat Vasilache (4), Velicu și I. Mihai. În celelalte două jocuri din play-off, Viitorul Rebricea a reușit o victorie mare la Rediu Galian, învingând cu 1-0 pe FC Ghergheleu, în timp ce CSO Negrești a trecut fără emoții de Berezeni, 5-2. În clasament, CSO Negrești și Speranța Drânceni se află pe cele două locuri care asigură promovarea directă, iar Rebricea și Sporting sunt pe locurile care duc la baraj.